Komentarz
Rynkowy
Nadszedł czas na przestawienie godziny na Zegarze...Inwestycyjnym!
"W chwili obecnej uważamy, że znajdujemy się w okolicach dołka cyklu koniunkturalnego. W tym okresie inflacja jest jeszcze cały czas w trendzie spadkowym, jednakże aktywność gospodarcza notuje swoje minimalne wartości, dlatego powoli na atrakcyjności zaczynają zyskiwać akcje" - skomentował Bartosz Stryjewski, zarządzający funduszami BPS TFI.
Komentarz
Rynkowy
Wiara w recesję powoli gaśnie
Zapraszamy na najnowszy komentarz rynkowy autorstwa Jakuba Jaworskiego, zarządzającego częścią akcyjną w funduszach BPS TFI S.A.
Komentarz
Rynkowy
Spokój na rynku długu - czy to już ?
Zapraszamy do zapoznania się najnowszym komentarzem rynkowym naszego zarządzającego Bartosza Stryjewskiego.
Komentarz
Rynkowy
Upadek amerykańskiego banku powodem do wzrostu cen obligacji?
W najnowszym komentarzu Bartosz Stryjewski wyjaśnia dlaczego, pomimo ostatnich wydarzeń ( upadek banku w Stanach Zjednoczonych co za tym idzie wyprzedaż na giełdach ), fundusze dłużne radzą sobie coraz lepiej oraz jaka się rysuje przed nimi przyszłość.
Komentarz
Rynkowy
Widmo recesji...napędza rynki!
Dlaczego w ostatnim czasie zarówno akcje, jak i obligacje zachowują się lepiej od oczekiwań? Jakie są powody wzrostów? - Odpowiedź znajdziecie w komentarzu Bartosza Stryjewskiego, zarządzającego funduszami dłużnymi w BPS TFI S.A.
Komentarz
Rynkowy
Przegląd rynku w 2022 i perspektywy na rok 2023
Komentarz
Rynkowy
Czy to dobry czas na kupno obligacji ?
Komentarz
Rynkowy
Silny dolar nie sprzyja rynkom wschodzącym.
Po kilkutygodniowym wakacyjnym optymizmie na rynkach finansowych, z początkiem września powróciły spadki.
Komentarz
Rynkowy
Czy to spowolnienie czy już recesja?
W ostatnim czasie uwagę uczestników rynków finansowych skupia temat globalnej recesji. Od szacowania prawdopodobieństwa wystąpienia tego zjawiska, rynki stopniowo przeszły do prób określenia jej głębokości oraz długości. Powodów ku temu nie brakuje. W zasadzie każdy istotny gospodarczo rejon świata boryka się ze swoimi problemami. Chiny, które naprzemiennie luzują i zacieśniają obostrzenia związane z zakażeniami Covid, mają problemy na rynku nieruchomości odpowiadającym za ok. 1/3 PKB. Gospodarka USA, opierająca się w dużym stopniu o popyt konsumencki, przez wysoką inflację notuje coraz niższe poziomy wskaźników mierzących sentyment oraz oczekiwania konsumentów co do przyszłej sytuacji ekonomicznej.
Komentarz
Rynkowy
Komentarz dotyczący rynku długu
Komentarz
Rynkowy
Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Co w najbliższym czasie czeka nas na rynku dłużnym i akcyjnym.
Zapraszamy do zapoznania się najnowszym komentarzem rynkowym naszego zarządzającego Kacpra Żaka.
Komentarz
Rynkowy
Sytuacja rynkowa i jej wpływ na fundusze zarządzane przez BPS TFI
W najnowszym komentarzu przedstawiamy zmianę naszego podejścia do zarządzanie funduszami dłużnymi, zapraszamy do lektury!